👥Konfiguracja podmiotu
Last updated
Last updated
Pierwsze logowanie
Przy pierwszym logowaniu do programu należy skorzystać z jednorazowego hasła, które zostanie przesłane w wiadomości mailowej po poprawnym utworzeniu konta w aplikacji drEryk eGabinet.
Na widoku Zmiana hasła do systemu wpisujemy ponownie jednorazowe hasło, które użytkownik otrzymał w wiadomości email oraz dwukrotnie podajemy nowe hasło, którym od tej pory będziemy logować się do programu. Należy pamiętać, że hasło musi się składać z co najmniej 8 znaków, zawierać małe i wielkie litery oraz cyfry lub znaki specjalne.
Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji drEryk eGabinet należy skonfigurować konto lekarza oraz uzupełnić dane praktyki, aby móc w pełni korzystać z możliwości programu drEryk eGabinet.
W celu uzupełnienia danych osobowych rozwijamy menu klikając w swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu, a następnie klikamy Moje konto.
Konfiguracja konta zależy od roli, którą ma użytkownik. Konfiguracja konta w zależności od roli znajduje się w Konfigurowanie konta
W zakładce Zmień hasło możemy w każdym momencie zmienić dotychczas ustawione hasło do logowania. Zgodnie z rekomendacjami CeZ program automatycznie wymusza zmianę hasła co 30 dni. Można jednak wyłączyć tę możliwość, w tym celu zaznaczamy przełącznik "Nie wymuszaj zmiany hasła co 30 dni".
Aby skonfigurować certyfikat osobisty przechodzimy na kartę Certyfikat osobisty, a następnie klikamy Wybierz plik z dysku, wyszukujemy plik z certyfikatem na lokalnym dysku, klikamy Otwórz w przeglądarce plików, a następnie wpisujemy Hasło do certyfikatu i klikamy Zapisz w prawym dolnym rogu ekranu
Poprawnie załadowany certyfikat oznaczony jest stosownym komunikatem z informacją o tym, dla kogo został wystawiony oraz datą ważności.
Aby zaktualizować certyfikat musimy dodatkowo uwierzytelnić zmiany poprzez podanie hasła do naszego konta w programie eGabinet.
W ramach zakładki Moja Praktyka możemy skonfigurować integrację z systemem P1 oraz uzupełnić Dane praktyki. W tym celu otwieramy menu klikając na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu ekranu, a następnie na Moja Praktyka.
W celu uzupełnienia danych praktyki przechodzimy na kartę Dane podmiotu. W przypadku zakupu oprogramowania przez eSklep część danych będzie uzupełniona.
Wybieramy przycisk Edytuj dane podmiotu. Następnie uzupełniamy wszystkie wymagane dane.
Sprawdzamy i aktualizujemy dane podmiotu, a następnie klikamy Zapisz.
Poniżej danych podmiotu mamy hierarchię zakładów, jednostek i komórek w naszym podmiocie.
Dane konkretnego elementu możemy edytować. W tym celu klikamy ikonę ołówka.
Każdy element hierarchii sprawdzamy i aktualizujemy. Jeśli jakieś dane są zgodne z danymi elementu wyżej możemy zaznaczyć "Użyj adresu podmiotu/zakładu/jednostki" lub "Użyj danych kontaktowych podmiotu/zakładu/jednostki". Wtedy nie musimy uzupełniać każdego elementu z osobna, a dodatkowo, jeśli edytujemy dane w miejscu nadrzędnym to zaktualizują się też dla każdego elementu poniżej, który ma zaznaczone to pole.
Jeśli na liście brakuje jakiś zakładów, jednostek lub komórek, należy kontaktować się ze Wsparciem Technicznym:
Mamy możliwość dodania logo praktyki. W tym celu klikamy w menu prawym górnym rogu, a następnie na Mój podmiot. W zakładce Dane podmiotu klikamy Edytuj dane podmiotu.
Na samym dole formularza znajduje się sekcja Logo klikamy Wybierz plik z dysku, a następnie wybieramy plik z logo placówki lub przeciągamy wybrany plik na wskazany obszar. Dopuszczalne formaty logo to .svg, .png lub .jpg/.jpeg.
Po załadowaniu pliku pojawi nam się jego podgląd. Jeśli wszystko się zgadza zatwierdzamy przyciskiem Zapisz dane podmiotu.
Logo po dodaniu pojawi się na następujących drukach:
Karty wizyty
Zaleceń dla pacjenta
Badań fizykalne
Zaświadczenia lekarskiego
Skierowania do laboratorium
Skierowania do szpitala
Skierowania do pracowni diagnostycznej
Skierowania na rehabilitację
Dokumentacji medycznej
Przechodzimy do panelu Mój podmiot do zakładki Ustawienia NFZ. Z rozwijanej listy wybieramy oddział, pod który podlega lekarz. Wybieramy Tryb kontrahenta - jeśli jest to świadczeniodawca to uzupełniamy też Kod świadczeniodawcy, a następnie klikamy Zapisz.
Jeżeli chcemy włączyć integrację z eWUŚ to zaznaczamy przełącznik Integracja z systemem eWUŚ po prawej stronie.
Dalszą część konfigurujemy w zakładce Logowanie NFZ, do której możemy przejść klikając w link o tej nazwie lub wchodząc w Moje konto, a następnie kartę Logowanie NFZ. Podajemy login oraz hasło do eWUŚ i klikamy Zapisz i połącz.
Do uzupełnienia karty Komunikacja z P1 potrzebne będą certyfikaty P1 generowane w systemie RPWDL. Instrukcję uzyskania certyfikatów znajdziemy pod linkiem:
🔐Jak wygenerować certyfikaty P1?W celu konfiguracji komunikacji z systemem P1 należy wejść do karty Komunikacja z P1.
Wpisujemy Identyfikator nadany przez P1. Identyfikator ten jest przekazywany mailowo po poprawnym wygenerowaniu certyfikatów w systemie RPWDL. Następnie klikamy Zapisz identyfikator. Po zapisaniu identyfikatora otrzymamy stosowny komunikat:
W celu dodania certyfikatów TLS i WSS klikamy Wybierz plik z dysku zarówno przy certyfikacie TLS jak i certyfikacie WSS, oznaczone odpowiednio nr 1 i 2 na obrazku poniżej. Wpisujemy Hasło do certyfikatu TLS i Hasło do certyfikatu WSS poniżej tych przycisków. Akcje zatwierdzamy klikając Zapisz certyfikaty oznaczone nr 3 na poniższym obrazku.
Poprawnie załadowane certyfikaty oznaczone są stosownym komunikatem wraz z informacją o tym dla jakiego podmiotu zostały wystawione oraz datą ważności.
Po wgraniu certyfikatów możemy zacząć przeprowadzać wizyty w drEryk eGabinet.